شاهکار جدید از فیسبوک

اینترنت برای نقاط دورافتاده با پهباد فیسبوک

شاهکار جدید از فیسبوک
new masterpiece from Facebook

پهباد فیسبوک در ارتفاع زیاد پرواز کرده و اینترنت را به مناطق دورافتاده می برد.

فیس بوک برنامه هایی برای ساخت پهبادی به نام آکیلا، یک پهباد خورشیدی با بال هایی همانند بوئینگ ۷۳۷ دارد.

وظیفه این پهباد چیست

شاهکار جدید از فیسبوک
new masterpiece from Facebook

فیسبوک برنامه های خود را برای ساختن پهباد های خود در سطح وسیع و بی نظیر به منظور رساندن اینترنت به تمام نقاط جهان عملی کرده است.

طرح فیس بوک این بود که از پهباد آکیله استفاده کند تا نقاط دور افتاده در جهان هم از اینترنت بهره ببرند. اینترنت از طریق سیگنال های رادیویی با فرکانس بالا به همه ی نقاط ارسال می گردد . پهبادها بخشی از تلاش های بزرگ این شرکت برای افزایش پوشش اینترنت به مناطق دور افتاده بدون زیرساخت های سنتی بود.

فیس بوک مهندسی

ییل مگوایر، مدیر فیس بوک مهندسی، در وبلاگ خود نوشت: “ما تصمیم گرفتیم که الان لحظه ای مناسب برای مجموعه بعدی چالش های مهندسی و نظارتی HAPS (پلت فرم در ارتفاع بالا) می باشد.” یعنی ما دیگر به طراحی و تولید هواپیماهای خود مان ادامه نخواهیم داد و در نتیجه ما امکانات خود را دیگر برای Bridgewater صرف نخواهیم کرد.”

پهباد آکیله که به مدت ۹۰ روز در ارتفاعی بالاتر از ۶۰۰۰۰ فوت بود، در بخش دیگری از تلاش های گسترده فیس بوک به منظوردسترسی به اینترنت برای ۳،۸ میلیارد در سراسر جهان طراحی شده است. اما تلاش های این شرکت در این زمینه خیلی پیشرفت نداشت. در سال ۲۰۱۶، ماهواره طراحی شده فیس بوک برای دسترسی اینترنت به بخشهایی از آفریقا ناموفق بود، وقتی SpaceX Falcon 9 که قرار بود آن را به فضا ببرد در کیپ کاناورال، فلوریدا منفجر شد.

در حالی که فیس بوک برنامه های خود را برای ساختن پهباد اینترنتی متوقف کرد، ولی باز هم از جاه طلبی های جهانی خود برای دردسترس قراردادن اینترنت دست بر نداشته است. این شرکت گفت که هنوز هم با شرکای دیگری مانند Airbus در فن آوری های اتصال HAPS کار می کند که کامپیوتر ها و باتری های با تراکم بالا را کنترل می نمایند.

ثبت رکورد با طول موج میلیمتری

فیس بوک در سال گذشته اعلام کرد که رکوردی با طول موج میلیمتری ثبت کرده که به منظور برنامه آکیلا برای انتقال داده ها برنامه ریزی شده است.فیس بوک اعلام کرد که سرعت دانلود به طور قابل توجهی چهار برابر شده و ۴۰۰۰ ویدیو فوق العاده HD را می توان همان زمان پخش کرد.

شاهکار جدید از فیسبوک
new masterpiece from Facebook
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید